Restricted Area
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Druga sesja.

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:09 pm

Pokiwał słabo głową nie zmieniając pozycji. Znów przez parę chwil milczał
- Tak. Zawsze czytaliśmy razem... zawsze jedną książkę wspólnie.
Odetchnął parę razy
- Rico zawsze lubił komentować treść. Mieliśmy więcej tematów do rozmowy i śmiechu...
Uniósł głowę i spojrzał na Diabełka przygaszonymi smutnymi oczami. Odezwał się cicho mówiąc bardziej do siebie niz do lekarza
- Nie skończyliśmy tej książki... Dolecieliśmy na miejsce i Rico wepchnął ją do mojej torby. Śmiał się, że teraz będzie musiał czekać by poznać za... zakończenie...
Zachłysnął się lekko na ostatnim słowie i znów odwrócił głowę, oddychając głęboko i starając się zapanować nad swoimi emocjami.

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:09 pm

Mimowolnie przygryzł lekko wargę, słuchając słów Dominica. Nie mógł odeprzeć wrażenia, że nawet najlepsi przyjaciele nie czytają na głos wspólnie książek - to już nie takie czasy, kiedy przyjaźń była tak... infatylna, o ile było to dobre określenie. Gdzieś w głowie słyszał jakieś szepty własnych myśli, że przecież nie mógłby to być przyjaciel aż tak ważny, co ważności nie wyklucza a jedynie nazewnictwo.

- Więc tym się zajmowaliście, czytałeś z Rico wspólnie książkę i potem o tym rozmawialiście... co jeszcze robiłeś z Rico? Był dobrym przyjacielem? - zapytał po długiej chwili, domyślając się, że Dominic i tak od razu by nie odpowiedział.

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:09 pm

Parę powolnych głębokich oddechów pomogło mu nad sobą z powrotem zapanować.
- Znaliśmy się prawie 9 lat. Zasadniczo robiliśmy razem wszystko.. Po paru latach udało nam się nawet ustalić przepustki tak, że obaj mieliśmy wolne w tym samym czasie.
Nadal siedział lekko zgarbiony wpatrując się w podłogę
- Był najlepszy...

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:09 pm

Chociaż starał się myśleć o tym jak najmniej w swoim prywatnym życiu, w pracy nie mógł sobie na to pozwolić. Przynajmniej nie w takim znaczeniu. Nie był też na tyle głupi, szczególnie ze swoim własnym problemem (o którym myśli każdego dnia i nocy), by nie zacząć podejrzewać, że... czy to właściwie możliwe? Nie do końca był w stanie w to uwierzyć, jako, że zawsze kojarzyło mu się z pewną słabością.

- Po dziewięciu latach z pewnością byliście mocno ze sobą związani - zaczął powoli, gorączkowo myśląc jak dobrać słowa tak, by wydusić z Dominica to, co go właśnie w duszy torturowało. - A czy reszta towarzyszy nie patrzyła krzywo na waszą przyjaźń? Była chyba dość nadzwyczajna...

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:09 pm

Dominic uniósł wzrok wbijając w Diabełka lekko zeszklone spojrzenie
- Mogę z panem otwarcie rozmawiać? O wszystkim?
Nerwowym gestem przesunął palcami przez włosy
- Nie.. nie przekazuje pan nic wojskowym lekarzom prawda?
Spojrzał na niego prosząco
- Ja nie.. ja.. chciał bym wiedzieć czy mogę.. mogę rozmawiać z panem o wszystkim?

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:10 pm

Od razu posłał mu delikatny uśmiech i przesunął się na brzeg fotela, by znaleźć się odrobinę bliżej Dominica.
- Oczywiście - odezwał się łagodnie, w myślach jednak był mocno przerażony tym, co ma się dowiedzieć. Bo co takiego żołnierz mógł zataić i nikomu nie mówić? Za to jednak był pewien, że to istotna informacja, w dodatku coś, czym Dominic po prostu musi się podzielić.
- Obowiązuję mnie tajemnica lekarska, a jeśli to jest za mało, to składam ci własne słowo, że nie dzielę się z nikim innym twoimi osobistymi sprawami. Chciałbym, byś mówił mi o wszystkim, naprawdę wszystkim, w ten sposób będę mógł pomóc...

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:10 pm

Odetchnął z lekką ulgą
- Nasz oddział wiedział ale.. byliśmy rodziną więc nikomu to nie przeszkadzało...
Wyprostował się i spojrzał prosto w oczy Diabełka
- Rico.. Rico i ja byliśmy partnerami. Dwa pierwsze lata to była tylko przyjaźń ale potem.. od prawie 7 lat byliśmy razem. Dla tego razem czytaliśmy.. większość rzeczy robiliśmy razem we dwoje...

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:10 pm

Mimo, że w jakiś sposób spodziewał się takiego wyznania, miał wrażenie, że gorączka jak ręką odjął mu przeszła a rumieńce natychmiast ustąpiły miejsca trupiej bladości.
Chciał od razu coś powiedzieć, ale gdy już rozchylił usta nie wypowiedział ani słowa, jednie tępo patrząc się na Dominica. Dopiero po kilku sekundach, kiedy wyobraźnia podsunęła mu wizję nagiego Dom... potrząsnął szybko głową, ale wściekły rumieniec od razu wrócił.

- Rozumiem, Dominicu - uśmiechnął się słabo i miał ochotę cofnąć się w swoim fotelu, na całe jednak szczęście tego nie zrobił. - Nie martw się, to dobrze, że mi o tym powiedziałeś. Rico więc był twoim partnerem. To wiele wyjaśnia i ułatwi nam naszą terapię... Z tego co słyszałem, w wojsku nie bardzo toleruje się homoseksualność, ale nie powtórzę ani słowa.

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:10 pm

Zgodnie kiwnął głową
- Nie akceptują. Don't ask, don't tell. To znaczy niedawno oficjalnie zniesiono "uprzedzenia", ale nakazy a praktyka to jednak spora różnica. Nigdy nie mogłem... nie mogliśmy otwarcie o tym mówić. O tyle dobrze, że nasz oddział był tak zżyty, że zamiast na nas donieść, to nas chronili.
Odetchnął uśmiechając się słabo
- Nie mam.. nie miałem z kim o tym.. o nim porozmawiać. Nawet moja rodzina nie wie...

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:10 pm

Przygryzł lekko wargę, kiwając powoli głową. Być może nie był nigdy w wojsku i nawet nie zamierza, ale doskonale rozumie kwestię ukrywania tak ważnych rzeczy. Cóż, owszem, nie miał partnera, którego należało ukrywać przed niemal całym światem. Ale o tej strasznej prawdzie jego rodzina również nie ma pojęcia.
- Rozumiem doskonale, Dominicu. Ze mną możesz porozmawiać o swoim związku, o Rico czy nawet o swojej orientacji, jeśli potrzebujesz. Pochodzę co prawda z małej wsi, ale przecież jestem lekarzem i wiem, że orientacji jest kilka, a nie tylko jedna.

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:10 pm

Westchnął ciężko i pokiwał głową
- Dziekuję doktorze... po prostu czasem.
Zamrugał parę razy szybko i głęboko odetchnął
- Po prostu chciał bym mieć komu o nim opowiedzieć... Czasem... czasem mam wrażenie jakbym był sam.. jakbym był jedyną.. ostatnią osobą która go pamięta to.. to przytłaczające...

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:10 pm

- Opowiedz mi więc proszę o Rico - odpowiedział, siadając nieco wygodniej w fotelu, zakładając noga na nogę i zawieszając na swoim pacjencie spojrzenie. Był trochę zdziwiony, bo nigdy nie słyszał o trwałych związkach homoseksualnych w wojsku. Właściwie nigdy nawet nie słyszał o takich w zwykłym świecie, nie, żeby szukał kiedykolwiek.
A wyglądało na to, że Dominic bardzo kochał swojego partnera i o ile pamięta z raportu, dokładnie widział jego śmierć. Czy więc nie to jest powodem tej traumy? Stracić ukochaną osobę w ten sposób to najgorsze, co może człowieka spotkać...

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:11 pm

Dominik przesunął się w fotelu pozwalając zbyt miękkim poduszkom się "połknąć".
- To niezbyt skomplikowana historia w sumie. Poznaliśmy się gdy został przydzielony do mojej jednostki. Szybko się wpasował w naszą grupę. Szybko się zaprzyjaźniliśmy. Przeszła dwa lata byliśmy tylko przyjaciółmi. Zasadniczo nie rozmawialiśmy między sobą o niczyjej orientacji. Nie było chyba takiej potrzeby. Po kilku latach mieszkania i przebywania razem 24/7 po prostu się wie takie rzeczy.
Uśmiechnął się delikatnie do siebie
- Nasz związek pojawił się sam. Byliśmy wtedy na ćwiczeniach, chowaliśmy się w jakichś zasiekach w lesie i.. jakoś.. pocałowałem go...

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:11 pm

Słuchał w milczeniu słów pacjenta, cały czas jednak czując się nieswojo z nowo nabytą wiedzą. Jego pacjent jest homoseksualny. Jest gejem.
Przez to wszystko miał mętlik w głowie. Całe swoje niemal trzydziestoletnie życie unikał kontaktu z gejami, a teraz siedzi metr od jednego okazu, w dodatku nieziemsko przystojnego i o - jak się z każdym słowem okazuje - cudownym charakterze, można rzec, jak z bajki. Życie okrutnie właśnie z nim pogrywa, jakby dotychczasowe psikusy nie wystarczyły.

- I pocałunek był początkiem związku - wymamrotał nieco słabo, dla niepoznaki jednak sięgając po chusteczkę by chwilowe gorsze samopoczucie zwalić na chorobę. - Na pewno to wymagało odwagi?

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:11 pm

Uśmiechnął się lekko
- tak.. to był początek.
Pokręcił głową
- Powiedział bym że w ogóle nie było w tym odwagi. Raczej totalny brak myślenia... Po prostu...
Westchnął wpatrując się niewidzącym wzrokiem gdzieś w przestrzeń
- Po prostu siedział obok. Uśmiechnięty... włosy pouciekały mu z kitki i wpadały mu w oczy. Był.. po prostu...
Roześmiał się cicho
- Zawsze złości się gdy mówię, że jest piękny. Uważa, że może co najwyżej być przystojny albo męski albo cokolwiek... ale w moich oczach zawsze jest po prostu piękny i...
Dość nagle zachłysnął się powietrzem i usiadł prosto
- Ja.. przepraszam czasem po prostu..

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:12 pm

A więc Dominic dalej kochał swojego partnera, musiało to być bardzo bolesne po takiej stracie. Na pewno dalej jest i Asmodeusz już teraz mógł powiedzieć, że najpewniej powodem choroby jest właśnie Rico. Wszyscy przyjaciele, choć bardzo ważni, to jednak nie są miłością.

- Nie przepraszaj - od razu pokręcił głową i posłał mu uspokajający uśmiech. Jak teraz wytłumaczyć Dominicowi, że tragiczna śmierć ukochanego to nie jego wina? Bo na pewno tym właśnie się obarcza. Próba samobójcza też więc w pełni była zrozumiała. Właściwie, to jak taki związek prosperował w pomieszczeniu pełnym żołnierzy? Nawet w łazienkach nie mają prywatności, więc...
- Takie wspomnienia, o których mówisz, są naprawdę ważne i powinieneś traktować je jako coś dobrego. Byłoby o wiele gorzej bez nich.

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:27 pm

Zacisnął oczy skupiając się na głębokim oddechu. Nie miał zamiaru płakać, na pewno nie w czyjejś obecności. Mimo wszystko nie mógł się powstrzymać przed tym by czasem nie mówić.. lub nie myśleć o nim w czasie teraźniejszym. Do momentu w którym boleśnie uświadamiał sobie, że to już przeszłość.
W końcu uniósł wzrok na lekarza
- Sam nie wiem czy by było doktorze. Podobno lepiej kochać i stracić... ale przyznam szczerze, że nigdy nie słyszałem głupszej teorii.

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:30 pm

Westchnął cicho, bo przecież też słyszał tę powszechną mądrość. Nie był w stanie stwierdzić, czy było to prawdą, skoro nie miał - Bogu dzięki! - okazji ani do kochania ani do tracenia. Byłoby to absolutną tragedią! Chociaż...

- Spędziliście razem kilka pięknych lat, które na pewno były warte wszystkiego, Dominicu - odezwał się cicho, ale też bardzo poważnie, chcąc choć trochę bardziej wyglądać na poważanego lekarza. - Nie możesz żałować ani tego związku ani miłości, Rico na pewno by się to nie spodobało, bo wnioskuję, że jak na przystało na latynosa był dość energiczny.

Ostatnie zdanie postanowił zaakcentować sugestywnym mrugnięciem i lekkim uśmiechem, chcąc trochę załagodzić atmosferę.

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:31 pm

Taktyka dołączona do ostatniego zdania najwyraźniej zadziałała, odwracając uwagę pacjenta od przykrych tematów, bo Dominic roześmiał się i .. O DZIWO! zarumienił lekko na policzkach
- Oh tak.. zdecydowanie energiczny.. ognisty charakter!
Uśmiechnał się lekko pod nosem
- No i raczej twórczy...

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:31 pm

Na taką reakcję Asmodeusz nie był w stanie zabronić swojej wyobraźni działania. Choć sama w sobie była dość ograniczona w tematach miłosnych, których unikał jak ognia, to była najwyraźniej dostatecznie szalona. Nie powstrzymał się, odwracając lekko wzrok i mocno się rumieniąc. Odliczył w myślach do trzech, myśląc o okropnych, ociekających tłuszczem hamburgerach z McDonald's. Pomogło. Szybko wrócił wzrokiem do swojego pacjenta.
- Sam doskonale wiesz - uśmiechnął się, wciąż jednak różowy na policzkach - powinieneś być wdzięczny, a nie żałować!

Asmodeusz zerknął dyskretnie na zegar. Właściwie minęła już godzina, nawet więcej, mógłby więc uznać to jako doskonały pretekst do zakończenia rozmowy. Mimo wszystko, po tych nowych informacjach potrzebować będzie spokoju i czegoś na odciągnięcie myśli. A temat niebezpiecznie krążył wokół Rico coraz bardziej.
Nie, Diabełek nie wie, jak będzie ciągnąć temat gejowskiej miłości, którą najchętniej pominąłby grobowym milczeniem, a której pominąć absolutnie w leczeniu nie można.

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:32 pm

Dominik przez chwilę się jeszcze uśmiechał. Mimowolnie uciekł myślami do chwil które spędzał z Rico. Zawsze najbardziej lubił przepustki. Ich czas dla siebie. Ich własne mieszkanie w miasteczku niedaleko bazy... Westchnął cicho
- Za niektóre rzeczy mogę być wdzięczny.. ale ciężko o nich myśleć bez myślenia o...
Potrząsnął gwałtowinie głową odganiając cisnącą mu się przed oczy wizję TAMTEJ nocy
- Jednak masz rację... mam wiele wspomnień wartych przypominania sobie.
Zmarszczył lekko brwi tym razem uważnie przypatrując się Diabełkowi
- Napewno się pan dobrze czuje sir? Jest pan cały czerwony jakby miał pan gorączkę...

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:33 pm

Zamrugał gwałtownie, szybko jednak się uśmiechając i dotykając lekko swojego czoła.
- Muszę przyznać, że trochę gorzej się czuję, chyba faktycznie dostałem gorączki - był wdzięczny okolicznościom, dzięki którym Dominic za nic w świecie nie może domyślić się smutnej prawdy. Musi jakoś do tego wszystkiego przywyknąć, bo co jak już choroba odejdzie a rumieńce i zakłopotanie zostanie? Ale tak okrutnie trudno przestać się gapić i rozmyślać...

- Chyba na tym poprzestaniemy, o ile nie chcesz, Dominicu, abym tutaj padł nieprzytomny - zaśmiał się słabo, stwierdzając, że w zasadzie nie byłoby to takie złe, gdyby jego przesympatyczny pacjent postanowił go ratować... ajć! Asmodeusz gdyby mógł, dałby teraz po łapach swojemu mózgowi. A myślał, że z tego mózgu taki przyjaciel.

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:36 pm

Dominic przesunął wzrokiem po zaczerwienionej twarzy Diabełka i jego lekko rozbieganych oczach. Zdecydowanie lekko niepokoiły go takie reakcje u zawsze zorganizowanego doktora. Wstał i z lekką troską dotknął palcami rozpalonego czoła i policzka
- Jesteś rozpalony...
Wyprostował się zerkając na zegar
- Zająłem ci przeszło godzinę Asmodeus... powinieneś się położyć i odpocząć, wypić coś gorącego?

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:37 pm

Nie spodziewał się takiego zachowania po własnym pacjencie, a gdy mózg jeszcze wesoło mu zakomunikował o orientacji owego pacjenta, Asmodeusz na dotyk drgnął i oblał się rumieńcem jeszcze czerwieńszym, niż poprzednio.
- J-ja? - spojrzał na niego zdezorientowany, nie potrafiąc odciągnąć od niego wzroku. Dopiero gdy Dominic się odsunął, zrezygnowany opadł na fotel i przysłonił zażenowany oczy dłonią.
- Uch, tak, przepraszam, powoli chyba przestaję myśleć, przepraszam Dominicu. Jutro?

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Neco Czw Sie 25, 2011 7:42 pm

Uśmiechnął się do siebie przyglądając się Diabełkowi. Prawie połknięty przez fotel i delikatnej budowy, w takiej pozycji wyglądał niezwykle młodo. Mimowolnie wzbudzał w Dominicu isntynkt opiekuńczy
- Hm.. możę powinniśmy zrobić jeszcze kilka dni przerwy? Powinieneś bardziej o siebie zadbać.
Urwał przez chwilę zastanawiając się czy w ich sytuacji wypada mu zaproponować asystę, ale stwierdził że warto chociaż zapytać
- Czy mógł bym jakoś pomóc?

Neco
Admin

Liczba postów : 740
Join date : 06/08/2011

Powrót do góry Go down

Druga sesja. - Page 2 Empty Re: Druga sesja.

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach